Anasayfa ---DAVET--- GELENEKSEL 2017 YILI PİKNİĞİMİZ 14 MAYIS PAZAR GÜNÜ ÇATALCA İLÇESİ KABAKÇA PİKNİK ALANINDA YAPILACAKTIR. 14-12-2017 05:29:42    
ANA MENÜ
İlçemiz
Dernekler
Kültürümüz
Faydalı Bilgiler
Sizden Mektuplar
Köylerimiz
İletişim
Yönetim
Mesleki Buluşma
Yöresel Görüntüler
Resim Galerisi
Ileri Gelenler
Haberler
Haber Ekle
Resim Ekle
Ziyaretçi Defteri
Linkler
Dernek Üyeliği

Tavsiye
Derneğimizi Tavsiye Edin

Anket
islahiyenin tanıtım yüzü ne olmalıdır?                  Sonuçları Göster
Yöresel Müzik

Ziyaretçi
Aktif Ziyaretçi: 9
Bugün  : 62
Toplam : 2060230
Kişi Ziyaret Etti

Reklam
 

 


Yazarlarımız

   HASAN DEMİR
Geleneksel Gecemiz..

Yüreğimizde her geçen gün daha da büyüttüğümüz bir sevdadır İslâhiye. Yaşadığımız şehrin karmaşasından kaçmak için efsunlu hayallerle daldığımızda ilk kapısını çaldığımız yerdir. Başına buyruk esen deli rüzgârı tenimize değer en kuytu sokaklarda bile. Hınzırlı yaylasına inat kavrulur tenimiz leçenin sıcağıyla. Zincirlide, Tilmende, Gediklide, Cıncıklıda tarihi tekrar yaşarken, Tahta köprü barajında en amansız sevdalara dalarız. Yesemek gibi işleriz dağlara taşlara bir zanaatkâr ruhuyla İslâhiye sevdamızı.  Karasu olur ince, ince dolanırız İslâhiye Ovasını. Gözün soğuk suyuna değen tenimiz kartal (Sofu) dağına çıkartır adeta nefsimizi. Ve biz İslâhiye’yiz. Neslimiz birdir bizim. Yüz yüze bakarak büyüttü İbrahim baba ile Ökkeş baba bizi.

Bizler en kalbi duygularla, İslâhiye’ye değer veren ve sıladan uzak yaşayanları bir araya getirmek için çaba sarf eden dernek yönetimi olarak haklı bir gurur ve mutluluk içerisindeyiz.  

Zira 1994 yılında kurulan ve bizden önceki İslâhiye âşıklarından devraldığımız emaneti taşıyarak 2015 yılı İstanbul İslâhiyeliler Gecesinde İslâhiye’nin yüzlerce evladı ile tekrar bir araya geldik.

Belki fiziki şartlar, belki yaşam koşulları bu sayının daha da yukarılarda olmasına engeldi. O gece fiziksel olarak yanımızda olmasalar da hissettiğimiz varlıkları bizlerle olan binlerce İslâhiyelinin enerjisi ile birlikteydik. Binlerce İslâhiyelinin sevgisi, özlemi, içtenliği çevremizi saran bir duvardı adeta. O gece sıradan bir dernek yemeğinde veya sıradan bir salondaki eğlence de değildik. Olsa olsa İslâhiye’deki evimizin arka bahçesindeydik. Ve kimler, kimler misafirdiler bize. Her biri birbirinden değerli İslâhiyeli hemşehrilerimiz. Bir kaçına değinmeden de geçemeyeceğiz.  

Çatalca Kaymakamı Sayın İnci Sezer BECEL, İslâhiye Belediye Başkanı Sayın Kemal VURAL, İkmal Maliye Okul Komutanı Tüm General Sayın Veli YILDIRIM, İstanbul Gümüşsuyu Askeri Hastanesi Baştabip Tabip Albay Sayın Nihat TÜRKMEN, Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdürü Sayın Adnan BALİ, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu İstanbul Temsilcisi Sayın Lütfi BALİ, Plastik Cerrah Doçent Dr Sayın Arif TÜRKMEN, Öztürkler Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cuma ÖZTÜRK, İslâhiye Ticaret Odası Başkanı Sayın Selahattin TÜRKMEN, Derneğimiz Kurucularından Onursal Başkanımız Ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Eski Asbaşkanı Sayın Avukat Levent ERDOĞAN, Derneğimiz Kurucularından ve Eski Gümrükler Baş Müdürü Sayın Cengiz ŞAHİN, Eski Dernek Başkanımız Sayın Hacı ÇAPAR, İslâhiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem DURMAZ, Gaziantep Dernekler Federasyonu Başkanımız Sayın Mehmet GÜÇTEKİN, Bakırköy Bahçelievler Gaziantepliler Dernek Başkanı Sayın Necati GÖKSU, İstanbul Gaziantepliler Dernek Başkanı Sayın Ali UÇAR, Güngören Nizipliler Dernek Yönetimi ve Başkanı Sayın ABDURRAHMAN ÖZDEMİR Baraklar Derneği Başkanı Sayın Av. Müslüm GÜNDOĞDU, Van Gaziantepliler Dernek Başkanı Sayın İdris Nabi KURT, Alanya Gaziantepliler Dernek Başkanı Sayın Eray ERDEM ve Federasyon Kurucularımızdan Şevket ATMACA’ya ve adını sayamadığımız engin tevazusuyla aflarına sığındığımız bütün hemşehrilerimize çok çok teşekkür ediyoruz.

Ve son olarak da damak tadımızı bize hatırlamak için Gecemizde ikram edilen;

Yöresel lezzetimiz Salça ve Biber için Belediye Başkanımız Sayın Kemal VURAL’A, Baklava ve Çiğköfte için Seyitoğlu baklavaları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necati GÖKSU’YA İçli Köftenin yapımında emeği geçen Banılı Leyla ablamıza, Lor peynirli İslâhiye usulü börek için Sayın Mustafa Kemal KAYA abimize  (Namı diyar MUHTAR’A) VE EŞİNE ile Bület Zafer POLAT kardeşimiz ve EŞİNE, Kuruluk dolma ikramı için Kilisli Restorant Sayın Mehmet ŞAHİNER’E, Kesme cezerye ile salonda konuklarımıza servis yapan Mersinden katılan İslahiye’li Cezeryeci Kadir USTA’YA, Bayram Kömbesi ikramında bulunan Sayın Hasan PAMUK’A katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile 2016 Yılının sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyor yeni yılınızı en kalbi duygularla tebrik ediyoruz.

 İstanbul İslâhiyeliler Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkan

 HASAN DEMİR   

Diğer Yazıları
Derneğe Üye Ol


RADYO MERT İSLAHİYE
Günün Sorusu
GIRMIT

Cevap

KİREMİT


Başkandan
HASAN DEMİR
Geleneksel Gecemiz..

Yazarlar

Etkinlik / Duyuru
                 Diğerleri...
 
Röportaj
 
                                               Devamı...

Bülten

İslahiye BültenleriDoğum & Ölüm & Düğün
                 Diğerleri...

Hava Durumu

GAZIANTEPGAZIANTEP
   Islahiyeliler@2008